BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği MTAL.,Türkiye Mükemmellik Ödülünü Aldı

İlçemiz okullarından Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2021 Türkiye Mükemmellik Ödülü'nü almaya hak kazandı.
Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği MTAL.,Türkiye Mükemmellik Ödülünü Aldı

Okulumuz; Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından verilen bu yılki en büyük ödülü,  2021 Türkiye Mükemmellik Ödülü'ne sahip oldu.

Türkiye Mükemmellik Ödülü, Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) Mükemmellik Modeli doğrultusunda yapılan değerlendirmeler sonucu en iyi kurumlara verilen oldukça önemli bir ödül. Kurum olarak performansını sürekli iyileştiren ve stratejiyi eyleme dönüştürerek tartışmasız üstün başarı gösteren okulumuz, aldığı bu ödülle ilçemize önemli bir başarı daha kazandırdı.

KalDer'in düzenlediği ödül töreninde katılan okulumuz yönetici ve öğretmenleri, Türkiye'nin saygın ödüllerinden biri olan Türkiye Mükemmellik Ödülü'nü aldı.

Ödül törenine katılan ve ödülü okul adına alan İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Sezer, sözlerine İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür'ün selamlarını ileterek başladı ve bu başarının, büyük bir ekibin özverili çalışmalarının sonucunda geldiğini ifade ederek "Bu süreçte öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimizle daha bir kenetlendik. Birlikte "daha iyi"si için çalıştık ve bundan sonra da tüm gayretimizi bunu sürekli kılmak için göstereceğiz. Sürekli iyileştirme yolculuğumuzdaki en büyük destekçimiz, aynı zamanda okulumuzun da hamisi olan Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği. Kendilerini bizlerden ayırmadan hep yanımızda oldular, varlıklarını her daim hissettiriyorlar. Başta birlik yöneticileri olmak üzere katkı sunan tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bir teşekkür de İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Bülent Altıntaş'a... Onun kıymetli destekleri ve yönlendirmeleriyle dahil olduğumuz bu süreç, bizlere çok şey kattı. İl Millî Eğitim Müdürümüz ve Genel Müdürlüğümüzün yöneticileri de bizleri hiç yalnız bırakmadılar; kendilerine şükranlarımı arz ediyorum." dedi.

Okula tebrik mesajı gönderen İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, "Süreç içinde yönetici ve öğretmenlerimizle bir araya gelerek onların heyecanını paylaşma fırsatı bulmuştum. Bugün o heyecanın gurura dönüşmesi, mutluluk verici... Bu başarıda emeği bulunan tüm yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimizi tebrik ediyor, başta Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği olmak üzere katkı sağlayan, desteklerini esirgemeyen tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Türkiye Mükemmellik Ödülünün Anlamı

Ulusal Kalite Ödülleri Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) tarafından geliştirilen Mükemmellik Modeli'nin Türk kuruluşları tarafından etkili kullanımını ve başarılı uygulamalarını özendirilmesini sağlamak amacıyla verilir.

Kuruluşların saha değerlendirmesi sonrası elde edilen verilere göre bağımsız ödül jürisi değerlendirmesini yapar. Gösterilen başarı ve model çerçevesinde olgunluğunu gösteren puana göre ödüle layık kuruluşlar belirlenerek ödüllendirilir.

Ödülü alan kurum ve kuruluşlar bir mükemmellik yolculuğuna çıkarak, sürekli kendilerini geliştirme yönünde güçlü ve iyileştirilmesi gereken alanları öğrenme olanağı bulurlar.

18-11-202118-11-202118-11-2021

21-11-2021

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.