BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"YÜREKLERDE ÂKİF, DİLLERDE HÜRRİYET" TEMALI ŞİİR YARIŞMASI DÜZENLENECEK

Mesleki ve Teknik Eğitim Liseleri arasında İstiklal Marşı'nın Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Âkif  ERSOY'u Anma Günü kapsamında "Yüreklerde Âkif, Dillerde Hürriyet" temalı şiir yarışması düzenlenecek.  


Yüreği vatan, millet sevgisiyle yoğrulmuş, kahramanlık sembolü, büyük fikir adamı Mehmet Âkif ERSOY'u anmak ve öğrencilerimizde millî manevi ruhu yansıtmak ve yaşatmak amacıyla düzenlenecek yarışma için yazılan şiirler, 10-18 Ocak 2022 tarihleri arasında teslim edilecek.

Derece alan öğrencilerimiz Valilik tarafından ödüllendirilecek. Ayrıca il birincisi olan öğrencimize Teşekkür Belgesi ve Mehmet Âkif ERSOY'un Safahat isimli eseri verilecek.

Yarışmada derece alan şiirler, Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü internet sayfasından ve sosyal medya hesaplarından ilan edilecek.

"Şiir yarışması" şartnamesi için tıklayınız.

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.