BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ZEKAİ GÜMÜŞDİŞ ORTAOKULU ETWİNNİNG PROJE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

İlçemiz Zekai Gümüşdiş Ortaokulu, iki farklı eTwinning projesini başarılı bir şekilde sürdürüyor.
ZEKAİ GÜMÜŞDİŞ ORTAOKULU ETWİNNİNG PROJE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Türkiye, Romanya, İspanya, Çek Cumhuriyeti ortaklı uluslararası I'a European Citizen (Ben Bir Avrupa Vatandaşıyım) konulu eTwinning projesi,  okulumuz Müdür Yardımcısı ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Dr. Işıl GÜLMEZ rehberliğinde yürütülüyor.

Proje ile öğrencilerin İngilizce ve Fransızca dillerini kullanarak Avrupa Birliği bağlamında ülkelerini ve şehirlerini coğrafi ve kültürel açıdan tanıtmaları amaçlanıyor. Bu tanıtımları yaparken teknolojiyi kullanma ve web 2.0 araçlarını kullanma becerilerini geliştirmeleri bekleniyor. Projenin sonucunda ise ortak çalışmalardan oluşan elektronik bir kitap yapılması planlanıyor.

Öğrencilerimiz,  Proje kapsamında web 2.0 araçlarını kullanarak şehrimizi ve ülkemizi tanıtan videolar da hazırladılar ve videoları projenin padlet sayfasında paylaştılar.

Öğrencilerimizin çalışmalarına ulaşmak için tıklayınız.

Türkiye 'nin farklı şehirlerinden 7 ortakla yürütülen Inspire Me konulu proje ise, okulumuz İngilizce Öğretmeni Yasemin ÇINAR rehberliğinde yürütülen ulusal bir eTwinning projesidir. 7. sınıf öğrencilerine yönelik devam eden proje ile olaylara karşı farklı bakış açıları kazanılması, öğrencilerin amaçlarına ulaşabilmeleri için yüreklendirilmesi, yaratıcı düşünebilme becerilerinin geliştirilmesi, düzenli ve planlı çalışmanın öneminin kavranması ve 21.yy becerilerinin kazanılması hedefleniyor. Proje çerçevesinde devam eden etkinlikler İngilizce olarak yapılıyor. Böylece öğrencilerin yabancı dil ve dijital becerilerinin gelişimine katkıda bulunuluyor.

20-01-202220-01-202220-01-202220-01-2022

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.