BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HALİL İNALCIK BİLİM-SANAT MERKEZİ, STEAM KILAVUZ ETKİNLİK KİTAPÇIĞI HAZIRLADI

Halil İnalcık Bilim-Sanat Merkezi, Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği 2019-1-TR01-KA101- "Bilsem STEAM İle Çok Daha Fazlası" Projesi kapsamında STEAM Kılavuz Etkinlik Kitapçığı hazırladı.
HALİL İNALCIK BİLİM-SANAT MERKEZİ, STEAM KILAVUZ ETKİNLİK KİTAPÇIĞI HAZIRLADI

Bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematiği erişim noktaları olarak kullanan bir öğrenme yaklaşımı olan STEAM Eğitimi ile dikkatli riskler alan, deneyimsel öğrenmeye katılan, problem çözmede ısrar eden, işbirliğini benimseyen,  yaratıcı ve süreç boyunca çalışan öğrencilerin yetiştirilmesi amaçlanıyor.

STEAM becerilerinin sosyal hayatta tüm alanlardaki işlerde gerekli olduğunun anlatıldığı kitapçıkta, STEAM'in hayatla doğrudan ilişkisini öğrencilerimizin zihinlerinde canlandırabilmek için öğretmenlerimize önemli görevler düştüğü ifade ediliyor. Ayrıca kitapçıkta bilişim teknolojileri, matematik, coğrafya derslerine yönelik etkinlik örnekleri de yer alıyor.

STEAM Kılavuz Etkinlik Kitapçığına ulaşmak için tıklayınız.

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.