BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"MATEMATİK BİRLEŞTİRİR" TEMALI RESFEBE YARIŞMASI'NDA ÖĞRENCİLERİMİZ ÖDÜLLENDİRİLDİ

"Matematik Birleştirir" temalı Resfebe Yarışması'nda Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu İlkokulu, Nilüfer Şehitler Ortaokulu ve Halil İnalcık Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerimizin çalışmaları derece aldı.


Dünya Matematik Günü etkinlikleri çerçevesinde Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi-Matematik Bölümü iş birliği içerisinde düzenlenen "Matematik Birleştirir" temalı Resfebe Yarışması'nda derece alan öğrencilerimiz ödüllendirildi.

Uludağ Üniversitesi Şehir Polis Memuru İbrahim Akın Salonu'nda gerçekleştirilen ödül törenine, İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Akpınar ile Bölüm Başkan V. Prof. Dr. Basri Çelik,  İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mahmut Karakaya, akademisyenler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ödül töreni sonrasında kurdele kesimi yapıldı ve öğrencilerin çalışmalarının sergilendiği alan katılımcılar tarafından gezildi.

Resfebe Nedir?

Görsellerin harflerin ya da çeşitli sembollerin farklı şekillerde kullanılıp ipucu olarak verildiği ve bu ipuçlarından yola çıkılarak istenilen sözcük ya da sözcük gruplarının bulunmaya çalışıldığı eğlenceli bir zekâ oyunudur.

Öğrencilere planlı hareket etme, doğru ve çabuk düşünebilme, karar verebilmeyi geliştirme, farklı bakış açıları kazandırma, merak duygusunu geliştirerek araştırmaya sevk etme gibi pek çok özelliği bir arada sunan resfebe ile kelimeler, semboller eş ve farklı anlamlarıyla kullanılarak kreatif düşünme destekleniyor. Öğrencilerin matematiksel düşünme becerisine katkı sunan resfebe yarışmasına tüm kategorilerde 989 öğrenci katılım sağladı.

15-03-202215-03-202215-03-202215-03-202215-03-2022

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.