BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA "İHMAL VE İSTİSMARI ÖNLEME PROJESİ" (İSTOP) UYGULANMAYA BAŞLIYOR

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Nilüfer Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nin de yürütücüleri arasında yer aldığı "İhmal ve İstismarı Önleme Projesi (İSTOP)" uygulanmaya başlıyor.
BURSA'DA

İhmal ve İstismar hakkında çocuklarımızı, öğretmen ve velilerimizi bilgilendirerek vakaların önlenmesini sağlamak ve istismar mağduru çocuklara doğru yaklaşım ve davranışın için ve tüm sürecin daha sağlıklı bir biçimde yürütülmesi amacıyla başta eğitim kurumu yöneticileri, okul psikolojik danışmanları, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve yardımcı personeller olmak üzere eğitimdeki bütün paydaşların bilgi ve farkındalıklarının arttırılmasına yönelik geliştirilen projenin açılış toplantısı, Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Açılış toplantısına; Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan GÜR, Kadem Bursa İl Temsilcisi Gülhan KESKİL, Nirengi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İdil Türkmen AYAYDINLI, Kestel Çocuk Destek Merkezi Müdürü Zeynep Çetindaş GÜNDOĞU yanı sıra çok sayıda akademisyen, eğitim kurumu ve okul müdürleri katıldı.

Nilüfer Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Özgür ÖZDEMİR'in açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte İlçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve okul müdürlerine proje tanıtıldı. İhmal ve istismara dair süreçler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Tanıtım toplantısında projenin Bursa'da uygulanma süreci hakkında bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürü Serkan GÜR şunları söyledi:

"Projemizin ismini çocuklarımızın küçükken oynadıkları bir oyun olan 'istop' isminden aldık. Projemizle isminden de anlaşılacağı üzere her türlü ihmal ve istismara karşı Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Bursa camiası olarak dur diyoruz. Bu bir öğrenme projesi. Önce öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz öğrenecek, bizler öğreneceğiz. Akabinde velilerimiz öğrenecek. Bursa genelinde böyle bir seferberlik başlatmak istiyoruz. Çoğumuzun bildiği bir alan bu konuda tekrar bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Umuyoruz ki neticesinde şehrimizde çocuklarımız, tertemiz dünyalarında, huzurla, güvende ve kendilerini iyi hissedecekleri, onları iyi sahiplenecek insanlarla çevrili olduğunu görecekler. Çocuklarımızın korunmasında ve kendisini iyi hissetmesinde başta biz öğretmenler olmak üzere hepimize önemli görevler düşüyor. Çocuklarımızın gözlerindeki gülümsemeyi kimsenin yok etmesine izin vermeyeceğiz. Katılım gösteren tüm paydaşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Proje, psikolojik danışman, öğretmen, öğrenci, veli ve okullarda görev yapan yardımcı personele yönelik planlanan etkinlik ve çalışmalarla sürecek.

29-03-202229-03-202229-03-202229-03-202229-03-202229-03-202229-03-202229-03-2022

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.