BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER, DÜZENLENEN SEMİNERLE MOTİVASYONLARINI ARTIRDILAR

Öğrencilerin sınav kaygılarını azaltmak ve motivasyonlarını artırmak amacıyla Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde motivasyon semineri düzenlendi.
ÖĞRENCİLER, DÜZENLENEN SEMİNERLE MOTİVASYONLARINI ARTIRDILAR

Seminere; İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, ilçe millî eğitim müdürleri, şube müdürleri, okul idarecileri ve öğretmenler ile farklı okul türlerinden öğrenciler katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür öğrencilere hitap ettiği konuşmasında, eğitimde yükseliş kaydeden ülkelerin yatırımlarında ve yıllık üretimlerinde aynı oranda bir yükselme gerçekleştirdiğine dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

"Ülkelerin güçlü olması gereken iki önemli faktör bulunuyor. Bunlardan birisi eğitim, diğeri ise üretimdir. OECD ülkeleri yatırım yapacağı ülkeleri seçerken ülkelerin eğitim raporlarına bakıyor. Dolayısıyla bu raporlar, ülkelerin kalkınması ya da yatırım yapmaları için önemli bir gösterge oluşturuyor. Aslında bu bir millî harekettir. Bizler de bu millî hareket içerisinde sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmemiz gerekiyor. Hayatta herhangi bir konuda sarf edilen bir çabanın mutlaka bir karşılığı olduğunu düşünüyorum. Öğrencilerimiz de eğitim hayatlarıyla ilgili sarf ettikleri çabanın karşılığını alacaklardır. Ben Bursa'nın ve Türkiye'nin tüm çocuklarına sonsuz güveniyorum. Kentimizde yaşayan öğrencilerimiz, Bursa'nın güçlü Türkiye'nin lokomotif kenti olduğunu her alanda göstereceklerdir. Onlara yürekten inanıyorum. Öğrencilerimizden desteklerini esirgemeyen değerli öğretmenlerimiz de öğrencilerimizin geleceklerini belirlemelerinde önemli rol üstleniyorlar. Başta öğretmenlerimiz olmak üzere çocuklarımızla ilgilenen ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum."

Seminer programında, Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin sunduğu müzik dinletisi de öğrencilere moral oldu.

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile Bursa'nın farklı ilçelerindeki lise öğrencilerinin katıldığı motivasyon buluşması fotoğraf çekimi ile son buldu.

Kaynak : bursa.meb.gov.tr

29-04-202229-04-202229-04-202229-04-202229-04-202229-04-202229-04-2022

 

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.