BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"YARINLARA IŞIK OL PROJESİ" 'HASTANE SINIFI' AÇILIŞI YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Yarınlara Işık Ol Projesi" kapsamında Bursa Şehir Hastanesi'nde "Hastane Sınıfı" açılışı yapıldı.


Açılışa; İl Milli Eğitim Müdürü Serkan GÜR, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Muharrem TÜFEKCİ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut KARAKAYA, Bursa Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Dursun TOPAL, hastane yönetimi ve proje ekibi katıldı.

Hastane Sınıfları, Yarınlara Işık Olacak

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından yürütülen "Yarınlara Işık Ol Projesi" ile Bursa İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı kamu hastanelerinde uzun süreli tedavi nedeniyle yatan çocukların eğitim şartlarının iyileştirilmesi, eğitim içeriklerinin geliştirilmesi, ailelere yönelik düzenlenen eğitimlerle çocukların psikososyal iyilik durumlarının yükseltilmesi, tedavisi evde devam eden ve evde eğitim gören öğrencilere yönelik eğitim içeriklerinin geliştirilmesi ve hastane sınıfı olmayan kamu hastanelerinde sınıf açılması amaçlanıyor.

Dörtçelik Çocuk Hastanesinde geçtiğimiz aylarda imzalanan "Hastane Sınıfında, Hastanede Eğitim" temalı iş birliği protokolü ile kamu hastanelerinde yatan, sağlık problemi nedeniyle örgün eğitim kurumlarından doğrudan yararlanamayacak durumda olan çocuklara hastanede yatarak tedavi gördüğü sürede verilecek eğitim hizmetlerinin yürütülmesi ile ilgili usul ve esaslar düzenlendi.

Bursa'da Dörtçelik Çocuk Hastanesi, Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Bursa Şehir Hastanesi'nde bulunan  "Hastane Sınıfları" ile çocuklar tedavi gördükleri süre içerisinde eğitim ve öğretimlerine devam ediyor.

Hastane sınıflarındaki çocuk hastalara eğitim hizmeti dışında, belirli gün ve haftaları kutlama etkinlikleri, refakat eden annelerin okuma ve yazma öğrenmeleri, çocukları ve aileleri bu süreçte moral ve motive etmek için çeşitli atölye ve sergi çalışmaları gibi pek çok etkinlik çalışmaları da yürütülüyor.

Kaynak : bursa.meb.gov.tr

04-01-202304-01-202304-01-202304-01-2023

 

 

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.