BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALİ KUŞÇU ANADOLU İHL. ERASMUS PROJESİ ZİYARETİ ALMAN BASININDA YER ALDI

Ali Kuşçu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden 11'inci sınıfta okuyan beş öğrenci öğretmenleri Yalçın ŞENIŞIK ile birlikte "Erasmus Plus" programı çerçevesinde Almanya'nın Offenburg şehrinde bulunan Astrid-Lindgren Schule okuluna ziyareti Almanya basınında yer aldı.
ALİ KUŞÇU ANADOLU İHL. ERASMUS PROJESİ ZİYARETİ ALMAN BASININDA YER ALDI

Avrupa çapında uygulanan "Erasmus Plus" programı kapsamında ilk kez diğer Avrupa ülkelerinden bir grup ziyaretçiyi ağırlayan Astrid Lindgren Okulu; öğrencilerimizin ziyaretiyle farklı bir deneyim yaşadı.

13-17 Mart tarihleri arasında gerçekleşen ziyarette ülkemizi, şehrimizi ve okulumuzu tanıtıcı bilgiler verildi. Proje kapsamında; Arduino ve scratch kart modüllerini kullanarak kodlamalar yapıldı. Ayrıca geleneksel zekâ oyunumuz olan Mangala; ev sahibi okulun öğrencilerine öğretildi.

Hafta boyunca öğrencilerimiz; Astrid Lindgren Okulu sınıflarını ziyaret ederek günlük okul hayatları ve çeşitli projeler hakkında konuştular. Öğrencilerimiz; daha önce çeşitli ulusal yarışmalarda yer aldıkları çalışmalarını ve sonuçlarını sunu şeklinde anlattı. Teknolojiyle bütünleşik bir eğitim modelinin okullarında uygulandığını ifade eden öğrencilerimiz ile okulun öğrencileri bilim ve teknik konularında görüş alışverişinde bulundular. Bu konuda yapay zekânın (AI) günlük insan yaşamındaki önemi sorusu; birlikte araştırıldı.

Öğrencilerimiz; Karlsruhe de bulunan Başkonlosomuz Banu TERZİOĞLU ve Eğitim Ateşemiz Dr. Uğur ACAR' a da nezaket ziyaretinde bulundular.

Öğrenciler, kaldıkları süre boyunca yeni kültürel deneyimler kazanmak için Strasbourg, Freiburg ve Heidelberg gibi şehirleri de kültür gezisi olarak deneyimledi. İki okulun "Erasmus Plus" işbirliği önemli kazanımlar, izlenimler ve deneyimlerle sonuçlandı.

Almanya basınında yer alan haber için tıklayınız.

28-03-202328-03-202328-03-202328-03-202328-03-202328-03-202328-03-2023

 

 

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.