BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NİLÜFER-KOSOVA İPEK KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

Bursa ile Balkan ülkeleri arasındaki iyi ilişkiler, eğitim alanında da "kardeş okul" uygulamalarıyla perçinleniyor. 
NİLÜFER-KOSOVA İPEK KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

      Bursa ile Balkan ülkeleri arasındaki iyi ilişkiler, eğitim alanında da "kardeş okul" uygulamalarıyla perçinleniyor. Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´ne bağlı ilk ve orta dereceli okulların Kosova´daki kardeş okullarına iki yeni eğitim kurumu daha eklendi. 19-23 Ekim 2015 tarihleri arası Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem TÜFEKCİ başkanlığında idareci ve öğretmenlerden oluşan heyet Kosova-Peja(İpek) şehrine anlamlı bir ziyarette bulundu. Ziyarete Üsküp-Kosova Derneği Başkanı Recep GÜNDÜZ ve Bursa Haber Genel Yayın Yönetmeni Tayfun ÇAVUŞOĞLU ‘da katıldı.

       Kosova´ya gerçekleşen ziyarette, Ataevler Anaokulu ile Dilek Özer Ortaokulu Kosova´nın büyük kentleri arasında bulunan İpek´te (Peja) kardeşlik bağı kurarken, Coşkunöz Anadolu Teknik Lisesi, Canaydın İlkokulu, Vahide Aktuğ Ortaokulu ve NOSAB İlkokulu yöneticileri de kentteki kardeş okullarını ziyaret ederek, hediye götürdükleri eğitim malzemelerini teslim ettiler.

    Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi başkanlığındaki heyet, İpek-Peja İl Milli Eğitim Müdürü Besim Avdimetaj’ı  ve Belediye Başkanı Gazmend Muhagjeri ‘de makamlarında ziyaret etti. Peja-İpek Belediye Başkanı Gazmend Muhagjeri, Nilüfer’deki kardeş okulların yöneticilerini makamında ağırlamaktan ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 Ataevler Anaokulu Müdürü Meral Bayar ile Peja Pellumbat e Pages Anaokulu Müdürü Resmiye Bujupi kardeş okul sözleşmesini konukların huzurunda imzaladı. Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi, İpek-Peja Milli Eğitim Müdürü Besim Avdimetaj ile kardeş okul organizasyonlarına katkı sağlayan Bursa merkezli Üsküp-Kosova Derneği Başkanı Recep Gündüz de protokole imza attı.  Daha sonra heyet birlikte kardeş Peja Pellumbat e Pages Anaokulu’nun sınıflarını gezdi.

Peja Pellumbat e Pages Anaokulun ile  Ataevler Anaokulu arasında  imzalanan protokol ile  iki ülke okulları arasında  kardeşlik bağı kuruldu.

Nilüfer Dilek Özer Ortaokulu Müdürü İsmail Aksoy ile Vaso Pashe Shkodrani İlköğretim Okulu Müdürü Synidze Loxha kardeşliği belgeleyen protokolü imzaladı. Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Tüfekci, Milli Eğitim kardeş okul müdürü Loxha’ya Türk bayrağı armağan etti.

 Vahide Aktuğ Ortaokulu Müdürü Muhammet Özdemir ve Müdür Yardımcısı Birgül Çelik, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi ve beraberindeki heyet, Asdreni Ortaokulu Müdürü Agime Lajgi ve öğretmenler tarafından ağırlandı. Vahide Aktuğ Ortaokulu Müdürü Muhammet Özdemir ile kardeş Asdreni Ortaokulu Müdürü Agime Lajgi, birbirlerine hediyeler sunarak dostluğu perçinledi.

 Asdreni Ortaokulu, Vahide Aktuğ Ortaokulu için hazırladığı programı sundu.

 NOSAB İlkokulu Müdürü Ersen Çetiner ve Müdür Yardımcısı Ersoy Baydemir, kardeş Xhemajl Kada İlköğretim Okulu´ndaki meslektaşlarıyla tanışma olanağı buldu. Öğrencilerin folklor gösterileri ilgiyle izlendi.

 Kardeş Xhemajl Kada İlköğretim Okulunun, NOSAB  İlkokuluna sunduğu  Folklör gösterisinden bir kesit.

Coşkunöz Anadolu ATL Müdürü Zafer Dede, kardeş okul Shaban Spahija Teknik Lisesi Müdürü Arben Gjikolli ve öğretmenlerine Bursa’dan selamlarla birlikte, teknik okul malzemeleri de götürdü. Ayrıca Coşkunöz Anadolu Teknik Lisesinin öğrencilerinin Kosovalı öğrencilere yazdığı mektup kardeş okullarına sunuldu.

  Coşkunöz Anadolu ATL Müdürü Zafer Dede ve kardeş okul Shaban Spahija Teknik Lisesi Müdürü Arben Gjikolli birlikte.

 Canaydın İlkokulu Müdürü Serkan Demirci, kardeş okul Jabllanice Köyü Hill Mosi İlkokulu´nu ziyaretinde, beraberindeki hediyeleri Okul Müdürü Riza Mujaj’a takdim etti.

Kardeş okul Jabllanice Köyü Hill Mosi İlkokulunun öğrencileri hazırladıkları gösterilerini sundular.

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.