BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZİ TEMSİL EDECEK İL ÖĞRENCİ MECLİS ÜYELERİ OKUL ÖĞRENCİ TEMSİLCİLERİ TARAFINDAN BELİRLENDİ.

İLÇEMİZİ TEMSİL EDECEK İL ÖĞRENCİ MECLİS ÜYELERİ OKUL ÖĞRENCİ TEMSİLCİLERİ TARAFINDAN BELİRLENDİ.
İLÇEMİZİ TEMSİL EDECEK İL ÖĞRENCİ MECLİS ÜYELERİ OKUL ÖĞRENCİ TEMSİLCİLERİ TARAFINDAN BELİRLENDİ.

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi gereği Nilüfer’deki ilk ve orta öğretim okulları Öğrenci Meclis başkanları 06.11.2015 tarihinde İl Meclis Üyelerini seçti.

  Okullarda demokrasi kültürünün yaşatılması ve  öğrencilerin, seçme, seçilme hakkını kullanmayı öğrenmeleri, farklı düşüncelere saygı ve hoşgörüyle yaklaşmanın gereğini kavramaları, kendilerine güven duymalarının sağlamasının hedeflendiği ve öğrencilerde demokrasi bilincini geliştirmek amacıyla uygulamaya geçirilen ´Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi´ kapsamında, ilçe öğrenci temsilcisi seçildi.

Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2015-2016 öğretim yılı demokrasi eğitimi ve okul meclisleri başkanları ve birer yetkilinin katıldığı ilçe temsilcisi seçimi toplantısı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet AVCI Başkanlığında ev sahipliğini Özel Final Okullarının yaptığı meclis toplantısı  saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Seçimler başlamadan önce Şube Müdürü Mehmet AVCI açılış konuşmasında Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Uygulaması ile ilgili genel bilgiler verdikten sonra yapılacak il meclis üyesi seçimi şekli ve usulü hakkında uygulanacak yöntemi açıkladı.

 İl Öğrenci Meclisi için aday olan öğrencilere yönerge gereği kendilerini tanıtma ve yapacakları çalışmalarını anlatma imkânı verildikten sonra; gizli oy, açık tasnif yöntemiyle oy kullanma işlemine geçildi.

  Heyecanlı anlar yaşanan ve renkli görüntülere sahne olan seçimlerde en fazla oyu alan Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Mert Bahtiyar, 11 oyla başkan seçilirken Coşkunöz Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Emre Tümer 10 oyla başkan yardımcısı oldu.

  Seçim yarışında 9´ar oyla 3. olan TOFAŞ Fen Lisesi öğrencisi Göktuğ Yıldırım ile Özel Şehri Efsane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Abdullah Arvaz arasında yapılan kurada ipi Göktuğ Yıldırım göğüsledi.

  Öğrenciler il meclisinde ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceklerini belirterek, seçimi izleyen herkese teşekkür ettikten sonra birbirlerini tebrik ettiler.

       Yapılan Seçimlerde Final Okullarına ev sahipliğinden dolayı, ilçemiz Vahide Aktuğ Ortaokulu Müdür Yardımcısı Mehmet Şirin DAYAN ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Serdar GÜRLER’e de yardımlarından dolayı teşekkür ederiz.

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.