BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NİLÜFER ÖZEL EĞİTİM OKULLARI “ AFETE HAZIR ”

1-7  Mart “DEPREM HAFTASI” etkinlikleri kapsamında Özel Eğitim Meslek Lisesi ve BURSA-AFAD ( İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü) nün işbirliği ile uygulamalı “Temel Afet Bilinci” eğitimi verilmiştir.
NİLÜFER ÖZEL EĞİTİM OKULLARI  “ AFETE HAZIR ”

11-03-2016 

1-7  Mart “DEPREM HAFTASI” etkinlikleri kapsamında Özel Eğitim Meslek Lisesi ve BURSA-AFAD ( İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü) nün işbirliği ile uygulamalı “Temel Afet Bilinci” eğitimi verilmiştir.

11-03-2016

22 Şubat – 04 Mart 2016 tarihleri arasında Özel Eğitim Meslek Lisesi  bünyesinde bulunan Duyum İşitme Engelliler  İlkokulu  ve Ortaokulu  ile  Mitat Enç Özel Eğitim İlkokul ve Ortaokulu ‘nda toplam 38 sınıfta 350 öğrencimize  BURSA-AFAD uzman personeli tarafından deprem öncesi , deprem anında ve deprem sonrasında sınıfta ve okul içerisinde ne yapılması gerektiğini ders öğretmenleri tarafından işaret diline çevrilerek uygulamalı olarak anlatılmıştır.

            Olası depremlerde insanların can ve mal kaybının en az düzeyde tutulması için afet bilincinin yarının büyükleri olan öğrencilerimize, gençlerimize ve bunlar vasıtası ile okul dışına taşarak topluma  kavratmak, benimsetmek ve yaymak  amacıyla 1-7 Mart “Deprem Haftası “ olarak kabul edilmiştir.

11-03-201611-03-2016

 

Deprem Haftası insanların dikkatini deprem ve afetlere çekmek, eğitimleri geliştirmek, başarılı çalışmaları ödüllendirmek, faydalı gelişmeleri yaygınlaştırmak, depreme daha fazla hazır olunmasını sağlayacak her türlü tedbiri desteklemek maksadıyla icra edilen etkinliklerdir.

Bu kapsamda okul yerleşkesi içerisindeki tüm okullarda ayrı ayrı tahliye tatbikatı gerçekleştirilmiştir. Ayrıca Özel Eğitim Meslek Lisesi Konuşan Eller Ergin İzci Ocağı Lideri Hüseyin ÇAKAR ve izci grubuna düğümler ve sedye bağlama eğitimleri AFAD uzman personeli tarafından verilmiştir. Binada bulunan her okul türünde ayrı ayrı resim yarışmaları düzenlenmiş ve dereceye giren öğrenciler ödüllendirilmiştir.


11-03-2016

11-03-201611-03-2016

 

4 Mart Günü Bursa Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce “Nerede Hayat Orada Afad” sloganıyla okulumuzda düzenlenen programa  Bursa Vali Yardımcısı Emir Osman BULGURLU, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir KARLIK, Nilüfer  Kaymakamı  Mustafa  KILIÇ, Bursa İl Afet  ve Acil Durum  Müdürü İbrahim  TARI, Arama Kurtarma  Birlik Müdürü Yalçın  MUMCU, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdür  Vekili  Ömer  IŞIKOĞLU, Özel  Eğitim’den sorumlu Şube Müdürü Selami  GÜLLÜLÜ, Veliler, Öğretmenler ve öğrenciler katılım sağlamışlardır.

11-03-2016

Okul  Müdürü  Türkan CANER  “AFAD’ın  okullarında  düzenlenmiş olduğu etkinliklerin öğrenci  ve   öğretmenleri deprem ve afetler konusunda bilinçlendirdiğini , yapılan yarışma ve etkinliklerle   öğrencilere  farklı  ve güzel  zaman geçirme  olanağı sağladığını  belirterek”  İl Afet  ve Acil Durum Müdürlüğüne  teşekkür etti.

Düzenlenen programda  Resim Yarışmasında  1. Olan  öğrencilere Vali Yardımcısı Emir Osman BULGURLU , 2. Olan öğrencilere  ,  Nilüfer  Kaymakamı   Mustafa   KILIÇ, 3. Olan öğrencilere  Büyükşehir  Belediye  Başkan  Vekili   Abdülkadir  KARLIK , Mansiyon  ödülü alan öğrencilere   İl  Afet  ve Acil Durum  Müdürü  İbrahim  TARI  ödüllerini  vermişlerdir. Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi Konuşan Eller Ergin İzcilerinden Sedye Bağlama  ve Düğüm Yarışmasında  1.  ve  2. olan  gruba  Vali  Yardımcısı  Emir Osman BULGURLU,   İl  Afet  ve Acil Durum  Müdürü  İbrahim  TARI , Arama Kurtarma  Birlik Müdürü  Yalçın   MUMCU ödüllerini vermişlerdir.

Program bitiminde tüm katılımcılar “Çocuklarımızın Gözüyle Afetler ve Korunma” konulu resim sergisi ile ; BURSA-AFAD ve Gönüllüler Arama Kurtarma Birliklerinin hazırlamış oldukları “Araç , gereç ve Malzeme”  sergilerini gezmişlerdir.

Sergi sonrası yapılan ikram ile Deprem Haftası Salon Programı sona ermiştir.


11-03-2016

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.