BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükşehir Belediye Başkanından Anlamlı Destek

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 15 Temmuz İlkokulu’nda oluşturan "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Köşesi" Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE tarafından ziyarete açıldı.
Büyükşehir Belediye Başkanından Anlamlı Destek

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 15 Temmuz İlkokulu’nda oluşturan "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Köşesi" Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE tarafından ziyarete açıldı.

15 Temmuz ruhu okullarda yaşatılıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE, 40 yıllık ihanet planının büyük Türk milleti sayesinde 15 Temmuz gecesi 4 saatte bozulduğunu belirterek, 15 Temmuz ruhunun yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla okullara destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem TÜFEKCİ, Milli Eğitim Bakanlığı talimatıyla oluşturulan 15 Temmuz köşesine verdiği destekler nedeniyle Başkan ALTEPE´ye teşekkür etti.

01-11-2016

Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem TÜFEKCİ bu milletin bayrağına, ezanına, devletine ve liderine bağlılığını 15 Temmuz gecesi kanıtladığını söyledi. Eğitimciler olarak son yıllarda yeni nesil hakkındaki halk arasında dolaşan olumsuz kanaatlerin yersizliğini görmenin mutluluğunu duyduklarını belirten TÜFEKCİ, “Çocuğumuzla, gencimizle, orta yaşlımızla tüm ülke adeta Birinci Dünya Savaşındaki seferberlik ruhuyla Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’daki gibi 40 yıllık organizasyonu kısa sürede tarihin çöp sepetine atmayı başardı. Bu başarıda bu neslin mimarı öğretmen arkadaşlarımız ve eğitim emekçilerinin özverili katkısı olduğunu düşünüyoruz. Bakanlığımızın talimatıyla yaptığımız 15 Temmuz köşesine büyük destekleri nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza da şükranlarımızı arz ediyorum” dedi.

01-11-2016

Milli Eğitim Bakanlığı talimatıyla tüm okullarda 15 Temmuz ruhunun yaşatılması ve gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarılması amacıyla 15 Temmuz Köşesi oluşturulurken, Bursa’daki bu çalışmalara en büyük destek yine Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Bu konuda okullara görsel malzeme ve teknik destek sağlayan Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla oluşturan ilk 15 Temmuz Köşesi, Nilüfer ilçesindeki 15 Temmuz İlkokulu’nda açıldı. 40 yıllık ihanete dur demek için canlarını feda eden 241 şehidin fotoğraflarının da bulunduğu köşede ayrıca, sadece Türkiye’nin değil dünya tarihi açısından da büyük önem taşıyan darbe gecesi yaşanan direnişin fotoğrafları da yer alıyor.

01-11-201601-11-2016

15 Temmuz köşesinin açılışını yapan Başkan Altepe, Şehitler Ortaokulunda öğrenciler tarafından hazırlanan Cumhuriyet Bayramı konulu resim sergisini de ziyarete açtı.

01-11-2016

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.