BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NİLÜFER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN SATRANÇ SPORU İÇİN HAMLE

NİLÜFER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN SATRANÇ SPORU İÇİN HAMLE

Bursa Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullarımızda  ders dışı eğitim çalışmaları ve satranç kulüplerinde görev yapacak öğretmenlerimize, satranç sporu eğitiminde kalite ve niteliğin artması amacıyla seminer düzenledi.Seminerde açılış konuşmasını ilçemiz Temel Eğitim Bölümünden sorumlu Şube Müdürü Selahattin ERDOĞMUŞ yaptı.

Konuşmasında yapılan araştırmalara göre görsel zekayı geliştirebilmenin en önemli yollarından bir tanesinin satranç oynamaktan geçtiğini , satrancın özellikle çocuk yaşta başlanıp her yaş döneminde de hayatımızda yer alamasının önemli olduğunu belirterek,  Satranç oynamak özellikle genç beyinleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutar planlı hareket etmeye yardımcı olur hızlı ve doğru kararlar alabilmeyi sağlar, özellikle bireye özgüven duygusu aşılar aynı zamanda satrancın oyun olmaktan çıkarlıp spor olarak okullarımızda  eğitimilerinin verilmesi gerekir. Eğitime katkı sağlayan il temsilciliğinde ve il hakem kurulunda görev yapan meslektaşlarımıza teşekkür eder, kurumum adına şükranlarımı sunarım."  dedi.

Vahide Aktuğ Ortaokulunda Satranç Federasyonu İl Temsilcisi aynı zamanda İl Hakem kurulu başkanı Osman OLDUK ve İl Hakem kurulu üyesi Mustafa ERGEMİCİ ile Satranç antrenörü öğretmenleri buluşturan seminer ve eğitim toplantısında  aşağıdaki gündem maddeleri doğrultusunda antrenörlerimiz bilgilendirilerek, soruları cevaplandırıldı.

1. Satranç Antrenörlük belgesinin vizesi ve önemi,
2. Satranç eğitiminde akademik ve sporcu eğitimi odaklı yaklaşım
3. Bursa ilimizde resmi ve özel turnuvalar, başvuru ve kayıt işlemleri
4. Satranç yarışmalarında notasyon ve önemi,  
5. TSF ve Bursa TSF internet sayfaları kullanımı, döküman ve kaynaklar anlatıldı.     


 SAM 5170  
SAM 5173

SAM 5171
SAM 5172
 SAM 5174
SAM 5163 
SAM 5165

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.