BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

UYGULAMALI ÇEVRE EĞİTİMİ PROJESİNDE (UÇEP) “ÇEVRE EĞİTİCİ EĞİTİMİ”

UYGULAMALI ÇEVRE EĞİTİMİ PROJESİNDE (UÇEP) “ÇEVRE EĞİTİCİ EĞİTİMİ”

Bireylerde çevre bilincinin geliştirilmesi, çevreye duyarlı, olumlu, kalıcı davranış değişikliklerin kazandırılması, doğal, tarihi, kültürel ve sosyo-estetik değerlerin korunması, sorunların çözümünde aktif görev almaları ve çevre eğitim bilincinin yerleşmesine yönelik Sürdürülebilir Bir Çevre İçin; BİZDE VARIZ sloganı ile

Müdürlüğümüzce Uygulamalı Çevre Eğitimi Projesi (UÇEP) kapsamında Vahide Aktuğ Ortaokulu Toplantı Salonunda gönüllülük esasına göre katılan 33 okuldan projeden sorumlu birer kişi, eğitim, sergi, katalog hazırlama ve İlçe Çalışma Komisyon Üyelerinin katılımları ile “Çevre Eğitici Eğitimi” verildi.

“Çevre Eğitici Eğitimi”Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Efsun DİNDAR tarafından yapıldı.

Dr. Efsun DİNDAR; Çevre eğitiminin sürdürülebilir olması, çevreye duyarlı, olumlu, kalıcı davranış değişikliklerin kazandırılması, çevre bilincinin yerleşmesine bağlı olduğunu belirtti.

İlçe MEM Özel Büro- Proje Koordinatörü Hasan Söylemez; Uygulamalı Çevre Eğitimi Projesi (UÇEP) Yönergesine uygun olarak oluşturulan komisyonlarca yürütüldüğünü belirti. Komisyonumuzun belirleyeceği tarihlerde projeye dahil olan okullarımızın çalışmaları yıl içerisinde ortak sergi ve çalışmaların çıktısı - katalog haline dönüştürülmesi düşünüldüğünden Projeye katılan okullarımız; okulunda yapılançalışmaları sunum haline getirmeleri ve çalışmalarını görselleştirmesi gerektiğini duyurdu.

09-03-201809-03-201809-03-201809-03-201809-03-2018

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.