1. BURSA ROBOT YARIŞMASINDA AROTEK´İN BAŞARISI
![1. BURSA ROBOT YARIŞMASINDA AROTEK´İN BAŞARISI](/meb_iys_dosyalar/2018_04/25131623_ataturk_mtal.jpg)
Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile MÜSİAD Bursa Şubesi işbirliği ile düzenlenen 1. Bursa Robot Yarışması’nda, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Teknoloji ve Robot Kulübü (AROTEK) öğrencileri 2 kategoride toplam 9 robotla katılım sağladılar.
Bursa genelinde 16 okul ve 110 öğrencinin 103 robotla katıldığı müsabakalarda ekibimiz “ Hızlı Çizgi İzleyen Robot” kategorisinde Bursa ikinciliği ve “Mini Sumo Robot” kategorisinde de Bursa üçüncülüğü elde etti.
Okulumuzu ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.