BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARDEŞLİK PROJESİ'NDE ÖDÜL GÜNÜ

Uluslararası kardeşlik iş birliklerinde 5 yılı geride bırakan okullar arasında yer alan ilçemiz okulları Nilüfer Ataevler Anaokulu, Nilüfer Dilek Özer Ortaokulu, Nilüfer NOSAB İlkokulu ve Nilüfer Vahide Aktuğ Ortaokulu'na yürüttükleri çalışmalardan dolayı ödüllendirildi.
KARDEŞLİK PROJESİ'NDE ÖDÜL GÜNÜ

Okullar arasında iletişim ağı oluşturulması, ortak kültürel değerlerin kuvvetlendirilerek barış, sevgi, kardeşlik ve dostluk duygularının geliştirilmesi amacıyla hazırlanan "Uluslararası Kardeş Okul Birlikleri İstişare Toplantısı" sonrası ödül töreni gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantıya, MEB Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Fethi Fahri Kaya, Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, Kosova Bursa Kültür Koordinatörü Recep Gündüz, STK temsilcileri, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri ve  okul müdürleri katıldı.

Almanya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, İspanya, Kamerun, KKTC, Kosova, Kuzey Makedonya, Macaristan, Pakistan, Romanya ve Sırbistan ile yürütülen kardeş okul iş birlikleri ile farklı kültür ve eğitim anlayışı içerisinde faaliyet gösteren okulları kardeşlik temasında bir araya getirerek işbirliği ve desteği arttırmak, proje etkinlikleriyle bilgi, deneyim, kültür ve değer paylaşımını sağlamak, değişik kültür ve eğitim anlayışı içerisinde faaliyet gösteren okulları bir araya getirerek; ortak bir tema üzerinde işbirliği ve diyaloğu arttırmak, öğrenciler arasında sevgi, saygı, sosyal sorumluluk, yardımlaşma ve dayanışma duygularını geliştirmek amaçlanıyor.

Kaynak : bursa.meb.gov.tr

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.