BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MODEL UÇAK VE TÜRK OKÇULUĞU YARIŞLARINA BÜYÜK İLGİ

Nilüfer 14. Uluslararası Spor Şenlikleri’nde bu yıl ilk kez düzenlenen model uçak yarışları ve okçuluk müsabakaları büyük ilgi gördü. 
MODEL UÇAK VE TÜRK OKÇULUĞU YARIŞLARINA BÜYÜK İLGİ

 

Model Üçak ve OkçulukNilüfer Kaymakamlığı, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nilüfer Belediyesi işbirliği ile  düzenlenen ve bu yıl 14.düzenlenen  Uluslararası Spor Şenlikleri kapsamında bu yıl ilk kez Model Uçak ve Geleneksel Türk Okçuluğu yarışları yapıldı. Büyük ilgi gören model uçak etkinliklerine 10 okuldan 320 öğrenci katıldı.

Model Uçak Takım Yarışması 16 yaş üstü erkeklerde M. Kemal Coşkunöz MTAL öğrencileri Ahmet Sezgin, Ahmet Furkan Aslan, Burak Şahin’den oluşan takım birinci oldu.

Model Üçak ve OkçulukModel Üçak ve OkçulukModel Üçak ve Okçuluk

16 yaş üstü kızlarda Otomotiv MTAL’den Melek Sezer, Yasemin Tükenmez, Melisa Kıvanç’ın oluşturduğu takım birinciliği aldı. 

16 yaş altı kızlarda da Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu birinciliği ve üçüncülüğü aldı.

Renkli görüntülere sahne olan Model Uçak etkinliğinde dereceye girenlere ödüllerini Hava Sporları Sorumlusu Rasim Kuşcu ve okulların beden eğitimi öğretmenleri ve protokolde bulunanlar tarafından verildi. 

Model Üçak ve Okçuluk

Geleneksel Türk Okçuluğu Şenliği

İlk ve ortaokul Puta yarışmalarında Emirkoop Ortaokulu’ndan Berkay Temel birinci olurken, Özel 3 Mart Azizoğlu Ortaokulu’ndan Onur Sünnetçioğlu ikinci, Sınav Koleji’nden Simay Dönertaş üçüncü, Özel 3 Mart Azizoğlu Ortaokulu’ndan Alp Aslan dördüncü olarak madalyalarını aldı. 

İlk ve ortaokul menzil yarışmasında ise Özel 3 Mart Azizoğlu Ortaokulu’ndan Onur Sünnetçioğlu birinci olarak kupasını aldı. 

Liselerarası puta yarışmalarında Çamlıca Anadolu Lisesi’nden Altuğ User birinci, İlkgüneş Lisesi’nden Emre Berk Ahu ikinci, Final Okulları’ndan Deniz Konter üçüncü, Barış Anadolu Lisesi’nden İncisu Akdeniz dördüncü olarak madalyalarını aldılar. Liseler menzil yarışmasında Özel Final Okulları’nda Doğukan Çakan birincilik kupasını aldı.

Model Üçak ve Okçuluk

İlk ve ortaokullar ferdi yarışmalarında ise Emirkoop Ortaokulu’ndan Berkay Temel birincilik kupasını aldı. Özel 3 Mart Azizoğlu Ortaokulu’ndan Onur Sünnetçioğlu ve Alp Aslan da ikincilik ve üçüncülük madalyasını aldılar.

Liseler ferdi yarışlarda Çamlıca Anadolu Lisesi’nden Altuğ User birincilik kupasını alırken, İlk Güneş Lisesi’nden Emre Berk Ahu ikinci, Barış Anadolu Lisesi’nden İncisu Akdeniz üçüncü oldular.

Model Üçak ve Okçuluk

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.