BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NİLÜFER HAREZMÎ ŞENLİĞİ YAPILDI

Nilüfer'de, Harezmi Eğitim Modeli' ni uygulayan 18 okuldan 21 ekibin katılımıyla Harezmi İlçe Şenliği düzenlendi. Şenlik, Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi ev sahipliğinde büyük bir ilgi ve coşkuyla gerçekleşti.
NİLÜFER HAREZMÎ ŞENLİĞİ YAPILDI

Şenlik kapsamında, Harezmi Eğitim Modeli' ni ilçemizde başarıyla uygulayan okullarımız, yıl boyunca yaptıkları çalışmaları sergileme fırsatı buldu. Her bir ekip, yıl boyunca gerçekleştirdikleri projeleri ve elde ettikleri sonuçları paylaştı. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz, birbirinden yaratıcı ve eğlenceli atölye çalışmaları ile katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

Harezmi İlçe Şenliği Töreni, Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerinin, işaret diliyle eşlik ettiği İstiklal Marşı'nı okumasıyla başladı. Nilüfer Harezmi Okullarının çalışmalarının özetlendiği kısa video gösteriminin ardından etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Altınok şu ifadeleri kullandı:

"Harezmî Eğitim Modeli,  bilimin temel bilgilerinden istifade ederek yeni bilgiler öğrenip günlük yaşama uyarlama açısından önemli bir proje. Bu model ile öğrenciler, öncelikle sorunların kaynağını görüyor ve farklı bir bakış açısıyla hızlı ve mantıklı çözümler buluyor. Bu etkinlikte emeği geçen Harezmi Eğitim Modeli koordinatörlerimize teşekkür ediyor, uygulayıcı öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi üretkenlikleri için kutluyorum. " diyerek uygulayıcı ekiplerimize teşekkür sertifikalarını takdim etti. Harezmi Eğitim Modeli' nin önemine vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Altınok bu başarılı çalışmaların artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa DANIŞMAN' ın da iştirak ettiği açılışta kurdele kesiminin ardından uygulayıcı okullarımızın stantları gezildi. Stantlarımızda; Ali Kuşçu Anadolu İmam Hatip Lisesi-Harezmi Logolu Çanta Boyama Atölyesi,Hüseyin Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi- Harezmi Keçe Kitap Ayracı Tasarımı Atölyesi, Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi- Harezmi Logolu Anahtarlık-Magnet Atölyesi, Öğretmen Mehmet Aras İlkokulu- Öğrenci Üretimi Kompost ile Fide Dikim Etkinliği, M. Kemal Coşkunöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi- Harezmi Anı DefteriEtkinliği, Nilüfer Borsa İstanbul Fen Lisesi- Yüz Boyama Etkinliği gibi birbirinden farklı, eğlenceli ve öğretici çalışmalar ile şenliğe renk kattı.

Program; Uludağ Üniversitesi Anaokulu Harezmi Ekibi-Dünyayı Birlikte Kuralım, Görükle Akşemsettin İlkokulu-Harezmi Şarkısı, Hatice Gani Erverdi Ortaokulu ? Harezmi Geri Dönüşüm Defilesi, Demirci Ortaokulu ? Harezmi Halkoyunları Ekibi, Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu Ortaokulu - Harezmi Oratoryo çalışmaları ile  devam etti.

Şenliğimizde, geri dönüşüm, akran zorbalığı, etkili iletişim, okul koridorlarının ve bahçesinin güzelleştirilmesi gibi çeşitli konular üzerine yapılan projeler tanıtıldı. Öğrencilerimizin aktif katılımıyla gerçekleşen bu projeler, onların problem çözme ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmelerine olanak sağlayarak etkili iletişim kurmada ve takım çalışması yapmayı geliştirdi.

Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Harezmi Eğitim Modeli' ni uygulayan okullarımızı desteklemeye ve bu tür etkinliklerle çalışmalarını sergilemelerine olanak tanımaya devam edecek. Önümüzdeki eğitim- öğretim yılında Harezmi Eğitim Modelini uygulamak isteyen okul ve öğretmenlerimizin bakanlığımız tarafından yapılacak olan başvuru duyurularını takip etmesi gerekiyor.

Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2023-2024 Harezmi Eğitim Modeli Uygulayıcı Okullarımız:

1.      Ahmet Muharrem Uğur Anaokulu

2.      Ali Kuşçu Anadolu İmam Hatip Lisesi

3.      Demirci Ortaokulu

4.      Görükle Akşemsettin İlkokulu

5.      Görükle Dumlupınar İlkokulu

6.      Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu Ortaokulu

7.      Hatice Gani Erverdi Ortaokulu

8.      Hüseyin Özdilek Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

9.      M. Kemal Coşkunöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

10.  Mualla Türkün Anaokulu ( 2 ekip )

11.  Nilüfer Borsa İstanbul Fen Lisesi

12.  Nilüfer Duyum Özel Eğitim Anaokulu

13.  Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi

14.  Öğretmen Mehmet Aras İlkokulu ( 2 ekip )

15.  Şahinler Anadolu Lisesi

16.  Uludağ Üniversitesi Anaokulu

17.  Yolçatı Şehit Coşkun Çalı İlkokulu

       18.  Zübeyde Hanım Anaokulu ( 2 ekip )

04-06-202404-06-202404-06-202404-06-202404-06-202404-06-2024

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.