BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NİLÜFER’DE SATRANÇ HEYECANI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR!..

NİLÜFER’DE  SATRANÇ  HEYECANI  HIZ  KESMEDEN DEVAM EDİYOR!..

30-12-2017İlçemizdeki okullarda öğrencilerimize satrancı sevdirmek,  satranca olan ilgiyi artırmak ve  satranç sporcularımızın tecrübe kazanmaları amacıyla, 27.12.2017 tarihinde, Bursa İlimizde ilk defa Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün düzenlemiş olduğu Minikler  ve Gençler Hızlı Satranç Turnuvası Nilüfer Belediyesi Barış Spor Salonu ve Gençlik Merkezi´nde gerçekleştirildi.

30-12-2017Turnuvamıza 40 resmi – özel ilkokul ve lisemizden toplam 56 takım katılmıştır. 1. 2. 3. ve 4. sınıf öğrencilerinden oluşan Minikler Kategorisinde 41 Takımdan 231 sporcu, 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencilerinde oluşan Gençler Kategorisinde 15 Takımdan 82 sporcu toplam 313 sporcu turnuvamızda dostça ve centilmence mücadele etmiştir.

30-12-2017

30-12-2017

30-12-2017

 

30-12-2017

30-12-2017

            20 – 27 Aralık 2017 tarihlerinde Minikler, Küçükler, Yıldızlar ve Gençler olmak üzere toplam       4 kategoride yapılan turnuvamız, toplam 96 Takım ve 525 sporcu ile rekor bir katılımla gerçekleşmiştir.

 

MİNİKLER  KATEGORİSİ

1          ÇAĞDAŞ ÖNCÜ İLKOKULU

2          EMİR-KOOP. İLKOKULU - A TAKIMI

3          KÜLTÜR İLKOKULU - A TAKIMI

4          NİLÜFER BELEDİYESİ BURSA ROTARY İLKOKULU

5          ŞAHİNKAYA İLKOKULU - A TAKIMI

6          KAVRAM İLKOKULU - A TAKIMI

7          NESRİN FUAT BURSALI İLKOKULU

8          NOSAB İLKOKULU

9          15 TEMMUZ İLKOKULU-A TAKIMI

10        HÜSNÜ ZÜBER İLKOKULU

11        NİLÜFER YÖNDER İLKOKULU

12        CANAYDIN İLKOKULU - A TAKIMI

13        CANAYDIN İLKOKULU - B TAKIMI

14        AHMET UYAR İLKOKULU

15        ŞAHİNKAYA İLKOKULU - B TAKIMI

16        ALARA İLKOKULU

17        IŞIKTEPE RÜVEYDE DÖRTÇELİK İLKOKULU -B TAKIMI

18        ÖZLÜCE TAN İLKOKULU - A TAKIMI

19        ERA İLKOKULU - B TAKIMI

20        TUNÇSİPER İLKOKULU - B TAKIM

21        15 TEMMUZ İLKOKULU- B TAKIMI

22        ÇAKMAK İLKOKULU

23        ERA İLKOKULU - A TAKIMI

24        MELTEM İLKOKULU

25        EMİR-KOOP. İLKOKULU - B TAKIMI

26        GÖRÜKLE HAZİNEDAROĞLU ÖZKAN İLKOKULU

27        IŞIKTEPE RÜVEYDE DÖRTÇELİK İLKOKULU - A TAKIMI

28        TUNÇSİPER İLKOKULU - A  TAKIMI

29        FETHİYE ŞEHİT ÖĞRETMEN ŞEKİP AKIN İLKOKULU

30        DEMİRCİ İLKOKULU - A TAKIMI

31        DEMİRCİ İLKOKULU - B TAKIMI

32        LALE BAHÇESİ İLKOKULU - A TAKIMI

33        ŞEHİT KARA PİLOT YÜZBAŞI HAKAN TAN İLKOKULU

34        ABDURRAHMAN VARDAR İLKOKULU

35        ÖZLÜCE TAN İLKOKULU - B TAKIMI

36        NİLÜFER BELEDİYESİ ÖZLÜCE İLKOKULU - A TAKIMI

37        LALE BAHÇESİ İLKOKULU - B TAKIMI

38        KAVRAM İLKOKULU - B TAKIMI

39        KÜLTÜR İLKOKULU - B TAKIMI

40        ÖĞRETMEN MEHMET ARAS İLKOKULU

41        KAYAPA İLKOKULU

GENÇLER  KATEGORİSİ

1          ÇAĞDAŞ ÖNCÜ LİSESİ

2          ŞAHİNKAYA FEN VE ANADOLU LİSESİ

3          İSLAM UYAR M.T.A.L. - A TAKIMI

4          BARIŞ ANADOLU LİSESİ - A TAKIMI

5          FİNAL LİSESİ

6          OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ M.T.A.L.

7          ÇAMLICA ANADOLU LİSESİ

8          SINAV ANADOLU VE FEN LİSESİ

9          İSLAM UYAR M.T.A.L. - B TAKIMI

10        ÖZLÜCE RASİM ÖZDENÖREN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

11        NİLÜFER ÖZEL EĞİTİM MESLEK LİSESİ

12        BARIŞ ANADOLU LİSESİ - B TAKIMI

13        AHMET ÇELEBİ M.T.A.L.

14        GÖRÜKLE M.T.A.L.

15        FERİHA UYAR M.T.A.L

DERECEYE GİREN OKULLARIMIZ:

MİNİKLER  KATEGORİSİ

1          ÇAĞDAŞ ÖNCÜ İLKOKULU

2          EMİR-KOOP. İLKOKULU - A TAKIMI

3          KÜLTÜR İLKOKULU - A TAKIMI

4          NİLÜFER BELEDİYESİ BURSA ROTARY İLKOKULU

GENÇLER  KATEGORİSİ

1          ÇAĞDAŞ ÖNCÜ LİSESİ

2          ŞAHİNKAYA FEN VE ANADOLU LİSESİ

3          İSLAM UYAR M.T.A.L. - A TAKIMI

4          BARIŞ ANADOLU LİSESİ - A TAKIMI


 Satranç turnuvamız  saat 16:00’da düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

30-12-2017

             Ödül törenimize İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Selahattin ERDOĞMUŞ, Emir-Koop İlkokulu Müdürü Aydın TUNÇ, İbrahim Uyar İlkokulu Müdürü İbrahim Halil TORUN, Kayapa İlkokulu/Ortaokulu Müdürü Mustafa ERGEMİCİ, Uludağ Üniversitesi Anaokulu Müdürü Erdal MAÇİN, TSF Satranç İl Temsilcimiz Osman OLDUK ve Barış Spor Salonu ve Gençlik Merkezi Tesisleri Sorumlusu Sevim SERBEST katılarak turnuvamıza katılan tüm okullarımıza katılım belgelerini, her iki kategoride de ilk dört dereceyi elde eden takımlara kupalarını, madalyalarını ve başarı belgelerini takdim ettiler.

30-12-201730-12-201730-12-2017            Sevginin, saygının, arkadaşlığın, dostluğun, centilmenliğin ve hoşgörünün kazandığı turnuvamızın sonunda katılan tüm okullarımıza, tüm sporcularımıza teşekkür edildi.

            Şenlik havasında geçen turnuvamız 28 Mart 2018’de ikincisinde buluşmak dileğiyle sona erdi.

 

İhsaniye Mh. Nilüfer Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı A Blok Nilüfer/Bursa - 0 224 245 70 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.